Yeni Başlayana Likit Önerileri

Yeni başlayan bir elektronik sigara kullanıcısı iseniz tecrübeli kullanıcıların likit önerileri bir yol haritası çıkaracaktır. Öncelikle sigarayı yeni bırakan biriyseniz tütün aromalı likitleri tercih etmek kulağa hoş gelebilir ancak tütün aromaları beklentinizi karşılayamayabilir sigaradan aldığınız haz beklentinize karşılık vermeyebilir. Bunun yerine yani aromaya odaklanmak yerine nikotin oranına ve propilen glikol oranına bakmak daha faydalı olabilir. Günde bir paket sigara içen yeni elektronik sigara kullanıcısına başlangıç olarak içinde altı mg lik nikotin barındıran likit önerileri yapılabilir. İlk olarak bu seviyedeki likitle başlamak sert olabilir ancak sigaranın içişte ciğerlere vurduğu darbenin biraz üzerinde bir vurum hissederek sigarayı bırakmanın verdiği o ilk sersemliği atabilirsiniz. 3 mg lık likitlerin verdiği etki daha az olacaktır. Altı mg lık likitler ile başlarsanız zamanla nikotin seviyesini düşürebilir nikotinsiz likite geçerken çok sendelemeden rahat bir geçiş yaşarsınız.

Propilen glikol seviyesini de başlangıçta yüzde otuz seçmekte fayda var. Kısaca pg denilen propilen glikol ün karışımda  bu oranda seçilmesi ile biraz daha sertleştirilen likit ciğer çekimi sevenler için bağlayıcı bir seviye. Ama buhar isteğiniz fazla ise o zaman vg (vegetable gliserin) yani bitkisel gliserin oranı yüzde seksen ve üzeri olan likit önerilerini dikkate almanızı öneririm.

Tat olarak çikolata süt ve vanilya nın içinde bulunduğu likitler başlangıç seviyesi kullanıcılar için başarılı likit önerileridir. Tropik meyvelerden oluşan yada sakız hissi alabileceğiniz kavun aromalı yada big babol aromalı likit önerileri de sizi tatmin edecektir. Badem gibi kuruyemiş özlü yada tereyağ aromalı , tarçın aromalı , mentol aromalı , limon aromalı likitler gün boyu içim (all day vape – adw) için uygun olmayan likit önerileridir. Bu likitler günün belli aralıklarında ağız tadını değiştirmek ve günlük kullandığımız likitten uzun süreli kullanımlarda bıkmamak için tercih edilebilecek likitlerdir. Özellikle ağır miktarda menthol ve limon barındıran likitlerin uzun süreli kullanımlarından sonra  diğer likitlerden yeteri kadar haz alamayabilirsiniz. Bu likitlerde size bir süre sonra size bıkkınlık verir ise elektronik sigarayı bırakma noktasına gelebilir bu durumla sigarayı bıraktığınız erken bir dönemde karşılaşırsanız tekrar sigaraya başlama durumunuz ortaya çıkabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir