Sigara Likit Yapımı Zor Mu?

Sigara Likit Yapımı Zor Mu?

E Sigara Likit Yapımı Zor Mu?
Elektronik sigara ateşli sigara kullanımından kurtulmak isteyen pek çok kişi için oldukça tercih edilen bir üründür. Özellikle son yıllarda kullanımı fazlası ile yaygınlaşmaya başlayan e sigara oldukça basit bir işlev üzerine kurulmuştur. E sigara farklı türleri ile piyasaya sunulmuş olsa da bir batarya ve bir de atomizerden oluşacaktadır. Batarya e sigaranın çalışması için gerekli bir aparat iken atomizer ise e sigara içerisinde kullanılan ve çeşitli tatlar ile aromalandırılmış olan likit sıvının doldurulması için gerekli bir üründür. Atomizer e likit sıvının buhara dönüşerek kullanıcıya gerçek sigara hazzı vermeye yardımcı olmaktadır. E sigara likitleri son zamanlarda pek çok kişi tarafından hazır alınmak yerine ev yapımı şeklinde kullanılmaktadır.

E Likit Fiyatları
Elektronik sigarayı manuel sigaraya tercih edenler sigaranın sağlık açısından külfetinden kurtulmak ile birlikte ekonomik külfetinden de kurtulmaktadırlar. Bunun ile birlikte e sigaranın ekonomik maliyetini biraz daha düşürmek isteyen pek çok e sigara kullanıcısı bir süre sonra e sigara likit sıvısını kendi hazırlamaktadır. Bu durumun sebepleri arasında elektronik sigara likit fiyatları da oldukça etkilidir ve e sigara hazır likit ile ev yapımı likit maliyeti arasında oldukça fark vardır. Tüm bunların yanı sıra bu yöntemi tercih eden pek çok kişi kendi damak tadına göre bir likit kullanmak istemektedir. Evde likit yapımı belli bir deneyim ve bilgiyi gerektiriyor olsa da zannedildiği kadar zor bir iş değildir.

E Likit Sıvının İçerisinde Hangi Bileşenler Vardır?
E sigarada kullanıcının nikotin ihtiyacını karşılamak adına kullanılan ve duman yerine buhar veren likitler evde de kolaylıkla yapılabilir. Bu likitlerin içerisinde 4 ana bileşen bulunur. Bu bileşenlerden biri pek çok kişinin de tahmin edebileceği gibi nikotin iken diğeri ise e likit sıvının tadını yumuşatmaya yardımcı olan arama verici maddedir. Bunların dışında kullanılan diğer 2 madde ise VG ile PG gliserin ürünlerdir ve bu maddeler nikotini seyreltmeye yardımcı olur. Ayrıca üründe kullanılan VG likitin kullanımı esnasında buhar oluşumunu sağlayan önemli bir maddedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir