Likit yapımında neler kullanılır?

Masanızı hazırlayın. Alet edevatı ayarlayın. Başlayalım . Likit yapımı oldukça kolay. Sigara gibi içinde ne idiği belirsiz şeyler olmuyor en azından aldığınız koyduğunuz malzemeler belli her şeyi kendiniz hazırlıyorsunuz. İçinden … da çıkabilir gibi durum yok. Topu topu dört beş tane bileşik koyuyorsunuz içine. Likit yapımında çıkacak ürünün kalitesi tamamen size bağlı. Kalitesiz ürünler kullanırsanız muazzam kalitede likitler çıkarabilirsiniz gibi bir düşünceye kapılanınız yoktur herhalde. Malzemelerin kalitesi temizliği miktarı her şey sizin elinizde . Her oranı belirlemek sertmiş yumuşak içimmiş nikotin yüksek olsun az olsun her şeyi kendiniz ayarlıyorsunuz.

Aldığınız ürünlerin kimyasal lisanslarını cas numaralarını kontrol etmelisiniz kaliteli bir ürün çıkarmak istiyorsanız. Likit yapımında kullanılan propilen glikol ve vegetable gliserini piyasada bulabileceğiniz bir çok yer var. Herhangi bir eczaneye gitseniz yüksek ihtimalle ikisini de bulursunuz. O kadar ele ayağa düşmüş ki bu iş her şekilde bu ürünlere ulaşmak mümkün. Bazı eczaneler bakkalların su satması gibi bu ürünleri satıyor. Burada akıllıca davranmak size kalıyor . Kaliteli ürünü kendi olanaklarınız ile siz belirlemelisiniz. Belirlediğiniz ürünleri aldıktan sonra yapıma direkt olarak başlamıyorsunuz tabi. Aroma lazım nikotin lazım . Tüm bunları karıştıracağınız malzemeler birbirine aktarmak için şırıngalar gerekli. Demlenme süresini kısaltmak için ultrasonik alabilirsiniz mesela. Sonrada steril temiz bir ortam lazım. Tabi bu steril göreceli. Eğer çok titiz biriyseniz kendinize laboratuvar koşulları hazırlayabilirsiniz. Beherglasslar , alkolle sterilize edilmiş beherler aletler, ölçekli kaplar , maskeler eldivenler. Yok efendim o kadar abartıya gerek yok diyorsanız en azından bir eldiven ve maske kullanın çünkü nikotinli karışımlarınızı hiçbir şekilde derinizle temas ettirmemelisiniz. Nikotin zehirlenmesi yaşarsınız Allah muhafaza. Tak tak tak.

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra bir besmele çekin ve likit yapımına başlayın. Önce birkaç likit hazırlayacaksınız uygun nbase inizi hazırlayın. Nikotinli karışımınızı uygun vg veya pg ile seyreltin . Vg ve pg leri istenen miktarlarda koyduktan sonra şişelere dağıtın. Şişelere hangi aromaları koyacaksanız belirlenen oranlarda koyun ve demlenmeye bırakın. Karıştırmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir