Likit Nedir Ve Nasil Kullanilir?

Likit Nedir Ve Nasıl Kullanılır?
  
   Bilmeyen yoktur sigaranın sağlık için ne kadar büyük tehdit olduğunu. Ancak bir şekilde sigaraya başlamış, sonrasında ise pişman olup sigarayı bırakmayı denemiş ancak bu denemelerinde başarılı bir sonuç alamamış pek çok insanın varlığından bahsetmek mümkün olmaktadır. İnsan sağlığını git gide daha çok tehdit eder hale gelen sigara bağımlılığından insanları kurtarmak amacıyla araştırmacılar adına elektronik sigara denilen bir alet geliştirmişler. Bu alete de elektronik sigara adını vermişler.
  
   Peki, likit nedir? Sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen sigara bağımlılarının kullanımına sunulan bu elektronik sigaraların içlerinde dolum sıvısı bulunur. Bu sıvı ise e-liquid olarak ifade edilmektedir. Elektrikli sigara içine doldurulan sıvı ise atomizer vasıtasıyla vasıtasıyla buhara dönüştürülür. Elektronik sigaralarda dolum sıvısı kullanımlarında kesinlikle orijinal dolum sıvısı kullanımından taviz verilmemesi gerekmektedir. Çünkü bir sigara dumanı gibi ciğerlere çekilen e-liquid buharı akciğerlere nüfus etmektedir. Bu nedenle sahte e-likitlerin kullanılmamasına dikkat edilmesi son derece önemlidir.
  
   Sahte Dolum Sıvısı (Likit) Nasıl Anlaşılır?
  
   Orijinal olamayan elektronik sigara dolum sıvısı beyaz ve son derece kalitesiz plastik kutularda satılırlar. Orijinal olmayan sahte elektronik sigara dolum sıvısı olan likit kutuları üzerinde bandrol bulunmaz. Likit şişesi üzerinde son kullanma tarihi yer almaz. Likit şişesi üstünde mg seviyesini gösteren rakam olmaz. Sahte likitler orijinal likitlerden daha akışkan bir yapıya sahiptir. Likit şişesi üzerinde plastik jelatinde güvenlik şeridi yoktur. Kapak ağız bölümünde plastik kilit yoktur.
  
   E Likit Aroması ile keyifli bir sigara bırakma deneyimi yaşayabileceğiniz kalitede bir elektronik sigara kullanımı yaşayabilirsiniz. Böylece hem sağlığınızı olumsuz şekilde tehdit eden sigara dumanından kurtulur hem de keyifli bir sigara bırakma süreci yaşarsınız. İsterseniz kendi e likit aromanızı kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bunun için çikolata, karpuz ve benzeri damak zevkinize hitap aromaları kullanarak mükemmel aromalı bir dolum sıvısı yaratabilirsiniz.
  
   Orijinal elektronik sigara dolum sıvısı olan e likit kullanımına özen gösterin, böylece sigaranın olumsuz etkilerinden kurtulmak için elektronik sigara kullanırken sağlığınızdan olmayın. Elektronik sigara kullanımından riayet edilmesi gereken kurallara özen göstermek sağlıklı bir şekilde sigara bağlılığı sürecinden kurtulmanıza ciddi bir katkı sağlar.
  
  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir