Evde elektronik sigara likit yapımı hakkında

Elektronik sigara likit yapımı elektronik sigara içicileri tarafından hem maaliyet hemde isteğe ve damağa uygun likitin oluşturulması açısından oldukça önemli. Bazı kullanıcılarda yerli evyap lara güvenmediği için bu yolu tercih etmekte. Ülkemizde likit satışı yasal olmadığı için kalitesini ve rüşdünü her koşulda ve şart da ispat edebilecek markalaşmış bir yerli liqit markası yok.

Elektronik sigara likiti ile ilgili üretim ve yapımında dikkat edilmesi gerekenlerin başında sertifikalı malzeme kullanmak gerekir. Piyasada birkaç tane base , nbase , vg ve pg tedarikçi ve satıcıları var . Bunlardan şu kötüdür , şu iyidir demek yanlış olur çünkü likit yapımı tamamen kişisel zevklere hitap ediyor. Kullanılan malzemeye kimileri kötü kokuyor ,sert , doğal hissi vermiyor gibi yorumlar yapabilir ki gerçektende kendiniz denediğinizde bu durumla çeşitli markalara ait çeşitli nabase vg ve pg  kullanarak kendiniz de karşılaşabilirsiniz. Elektronik sigara likit yapımında oluşturulan ürünler yasal olmayan ürünler olduğu ve ülkemizde bu ürünlerin imalatını yapan firmalarda olmadığı için piyasasıda yurtdışına oranla fazlaca ve gereksizce yükselmiştir. Bu tür koşuların oluşması e sigara kullanan insanları evlerinde elektronik sigara likit yapımına yönlendirmektedir.

Elektronik sigara likit yapımında dikkat edilecek diğer bir husus aromalardır. Aroma tek çeşit karışımınıza ilave edebileceğiniz gibi  birkaç adet aromanın karışımından da güzel lezzetler elde edebilirsiniz. Karışımdaki aromaların yüzdelerini belirleyip ayarlamak için ilk olarak internetten bu işte tecrübeli kişilerin paylaştığı reçeteleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Fazla aroma kullanımı elektronik sigaradan soğumanıza yol açabilir. Şekerli tatlardan hoşlanıyorsanız karışımınıza belli miktarda şeker artırıcı yada tatlandırıcı aroma da atabilirsiniz. Elektronik sigara likit yapımında karışımınıza suda karıştırabilirsiniz. Suyu fazla koymanız durumunda buharını nemli hissedebilirsiniz. Tavsiyemiz bu karışımların su oranını düşürün . Buharın nemli olması bi müddet sonra sağlık sorunlarına yol açabilir.

Elektronik sigara likit yapımında hazırladığınız karışımların homojen bir karışım oluşturması için mikser kullanın.Karışımdaki acılığın , içinde olası alkolün verdiği keskinliğin giderilmesi için karışımınızın buluduğu kabı üstü açık bırakılmış bir şekilde karanlık bir ortamda demlenmeye bırakabilirsiniz. Tozdan bakteri ve virüslerden vede mikroplardan uzak tutmak içinde ağzı hava alacak şekilde örtü ile filtreme uygulayabilirsiniz.Bu şekilde en az bir gün demlenmeye bırakmanızda fayda var. Şeker artırıcı kullanırsanız demlenme süresini uzatmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir