Elektronik Sigaraya Likit Hazirlamak Zor Mu?

Elektronik Sigaraya Likit Hazırlamak Zor Mu?
  
   Nikotin Bazı Nedir?
  
   Diğer adı Nbase olan, elektronik sigaraların içine konulmak için yapılan likit karışımdır. Nicotine-base nin kısaltılması olan Nbase dilimize nikotin bazı olarak geçmiştir. Sigarayı bırakmak isteyen ve bu aşamada elektronik sigara kullanmaya başlayanlar ya da sigarayı bırakmış fakat elektronik sigarayı zevk için kullanmaya devam edenler kullandıkları bu likitlerin içeriğinde nikotin aroması tercih ederler. Bu ihtiyacı karşılamak için ise nikotin bazı yapımında kullanılan VG, PG ve aroma ile birlikte ecza sınıfı için soluma uygunluğu olan nikotin de eklenir. Bu şekilde çeşitli aromalarda likit oluşturulur.
  
   Evde Likit Hazırlamak Mümkün Mü?
  
   Elektronik sigara fiyatları her bütçeye uygun olamayabilir. Özellikle içindeki likitler sık sık tükeneceğinden mali yönden alım sıkıntısı yaşanabilir. Bu durumlarda siz de elektronik sigaralarınız için kendinize dilediğiniz aromada ev yapımı likit oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan seçtiğiniz malzemeleri tanımanız, sağlık açısından kaliteli ürünlerle iyi bir karışım yapabilmenizdir.
  
   Likitin ana bileşenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:
  
   1- Nbase (nikotinli ya da nikotinsiz olarak tercihe bağlı)
   2- Propilen Glikol (PG) ya da Vegetable Gliserin (VG) seyreltici olarak.
   3- Su (kullanılacak içeriğe bağlı eklenebilir)
   4- Aroma; meyve, kahve, çikolata vb. tercihinize bağlıdır.
  
   Eğer evde ilk likit deneyiminiz olacak ise, bir reçete ile ilerlemeniz daha rahat olacaktır. Tecrübeli birinden ya da internet üzerinden bu tip reçetelere ulaşabilirsiniz.
   Elinizde reçetenizle birlikte, cam bir kap ve mikserle işleme başlayabilirsiniz. Öncelikle; belirli bir miktar Nbase koyduğunuz cam kabın içerisine reçetede belirtilen ölçülerde PG/VG ve aroma eklenir. Karışım mikserle çırpılır ve hazır hale getirilir.
   Bir süre dinlendirilen likitin aromasının demlenmesi sağlanır. İçinde oluşan tüm kabarcıkların gitmesiyle birlikte cam bir kavanozda saklayabilirsiniz.
   18 yaşından küçüklerin kullanması için uygun değildir.
  
   En Çok Tercih edilen Likitler Hangileridir?
  
   Öncelikle öneri, nerede üretildiği belli olmayan, kalitesiz ve sahte likitlerden uzak durmanızdır. Fiyatı çok ucuz olan, markası bilinmeyen likiter, sağlık problemleri yaşamanıza neden olabilir. En çok kullanılan likit önerileri araştırıldığında genellikle yurtdışı menşei olan; One Hit Wonder, Halo Kit, Mt. Baker Vapor ve Suicide Bunny gibi markalarını tercih edebilirsiniz.
  
  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir