Elektronik sigara likit içindeki

Sağlığımızı rahatlatmak için bıraktığımız sigaraların yerine kullanmaya başladığımız buhar üreten bu makinelerde kullandığımız elektronik sigara likitlerinin ne kadar sağlıklı olduğu sorusunun cevabı da kafalarda giderilmiş değil. Çünkü elektronik sigara likitlerinin hem kendi bünyesinde barındırdığı kimyasallar hem de ateşlemeden sonra açığa çıkan kimyasallar hakkında derinlemesine yapılmış çok fazla araştırma yok. Bu konu hakkında insanları bilgilendirecek televizyonlara çıkıp kafalarda soru işareti kalmayacak şekilde her şeyi içtenlikle cevaplayacak bir baba yiğit yok. Bunun sonucu olarak da ordan buradan makale bulup çeviren yurdum kullanıcıları da ellerinden geldiğince kendi çaplarında elektronik sigara likitlerinin fayda ve zararları konusunda insanları bilgilendirmeye çalışıyorlar.

Böylelikle çok karışık bir bilgi havuzu oluşuyor . Birçok tanımadığımız hakkında en ufak bilgimiz olamayan insanlar bir şeyler karalıyorlar. İnsanlarda hiçbir bilgileri olmayan bu konuları hakkında fikir sahibi olmaya çalışıyorlar. Zaten en iyi yaptığımız şey “bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak”. Oysa ülkemizde de arge çalışmaları olsa deseler arkadaş sigara kullanacağınıza bu ürünleri kullanabilirsiniz çok daha az zehirlenirsiniz deseler. Ama olmaz. Bu seferde şöyle bir tayfa ortaya çıkar;

Yav nasıl bir devlet bu insanlara zararlı bir şeyden kurtulmak için daha az zararlı bir şey öneriyor. Zaten sigara lobileri hali hazırda bekliyor. Hemen bir araştırma patlatırlar elektronik sigara likitinde insanın anasını belleyen şöyle bir madde bulundu diye.

Bize de yine kaçak göçek yollarla yurtdışına oranla devasa paralara bu ürünleri temin etme alma kullanma yolları kalıyor. Manav dayımızın sergisindeki güzel meyvelerin özünden yaptığı o güzelim ev yapımı elektronik sigara likitlerini alma yolları kalıyor. Bırakın bir serbest olalım. Kendimizi nasıl zehirlemek istiyoruz buna biz karar verelim . Tamam sen halkını düşünüyor olabilirsin .

Çok yüksek fiyatlara satılan sigaralardan cebine kalacak parayı kesinlikle düşünmüyor olabilirsin!. Elektronik sigara likitinden de vergi alabilirsin. Sağ cebinden çıkar sola girer. Yahu şu özgürlüğümüze ne kinimiz var arkadaş. Sürekli kısıtlıyoruz kendimizi . Gelenek önemlide gelenek oluşturmakta önemli atalarımız sigara içerdi diyorduk bizim çocuklarımızda atalarımız elektronik sigara likiti içiyordu desinler. Nedir yani.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir