E sigara likiti kullanımı

Ağzımıza aldığımız ciğerimize çektiğimiz sağlığımıza illaki etki edecek olan elektronik sigaralar ve bunların zorunlu yan ürünleri e sigara likitine kendimizi düşünüyorsak muhakkak dikkat etmemiz gerekir. Alınan likitin içinde bulunan kimyasallar genel manada 4 çeşit . Propilen glikol , bitkisel gliserin  nikotin ve aroma. Bunlara ek olarak da bazı karışımlara belli oranlarda su konuyor. Eğer kendimiz yapıyorsak bunlar dışında ürün kullanmamaya dikkat etmeliyiz.

İnternet ten satın aldığımız e sigara likitlerini tercih ederken yine gerekli özeni göstermeliyiz. Satıcıdan alacağımız bilgilendirmeyi de göz önünde bulundurmalıyız. Alınan yabancı menşeili ürünlerin bandrolleri ve diğer kıyaslamalarının iyi yapılması gerekmektedir. Piyasada oldukça fazla ünlü e sigara likitlerinin çakmasını yapan işletmeler var. Bunların yapımı ile alakalı zaten insanın kafasını sahte ürün yapmakla şüphelendiren insanlara karşı daha da fazla şüphe duyma sebebi veriyor. Literatürümüze evyap olarak geçmiş olan ev yapımı e sigara likit üreticilerinin ürünlerini almak da illaki insanların kafasında şüphe uyandırıyor. Bunun içinde forumlarda güvenilir üreticiler tespit edilerek alışveriş yapılabilir.

Elektronik sigara ürünlerinden içiminde dikkat edilmesi gereken en önemli yan ürünlerden biri de  pamuklar. Elektronik sigarada kullanılan pamuklar dışardan marketten alınan sentetik pamuklar değil. Bu pamuklar özel organik pamuklar. Bu pamukları kullanıma başlamadan önce coile sardıktan sonra özenli bir biçimde e sigara likiti ile ıslatmak gerek. Hemen içime başlanması hem kötü tat oluşmasına yol açacak hem de sağlık açısından zararlı kimyasalların ciğerlere çekilmesine yol açacaktır.Bu yüzden özellikle kendi sarımını yaptığımız coillerde pamuklar yerleştirildikten sonra likitlenme dikkatli yapılmalı ve likit haznesi doldurularak bir müddet beklenmeli. Bu süreyi beş dakika olarak düşünmekte fayda var.

Pamuk likiti iyice emdikten sonra ateşleme yapılmalı. Aksi takdirde pamuk yanarak çok kötü yanık tatların ciğere çekilmesine sebebiyet verecektir.  Pamuklama düzgün yapılmaz ise coil telinin üzerindeki e sigara likiti ateşleme anında ani kaynamalar sonucu ufak ufak birçok patlama yaparak likit sıçramasına yol açacak ve ağızda ufak tefek yanmalara sebebiyet verecektir ve bu patlamalar sonucu ağza gelecek likitler tat açısından da oldukça tiksinme hissi ortaya çıkaracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir