Duman değil BUHAR!

Sigarayı bırakmak genel manada kullanıcılarının içten içe hayali. Rahat uyuyamamak ve uyanamamak , sabahları uyanıldığında sanki değişik hayvanların ağızda halvetlendiği hissiyatı veren bir ağız tadı, soluk alıp verme sıkıntıları, çabuk yorulup en ufak bir merdiven yada yokuş çıkıldığında nefes nefese kalma gibi başlıca problemlerin başını çektiği birçok sıkıntıdan kurtulmak çoğu insanın hayali. Sigaradan kurtulmakta o kadar kolay değil. İnsanlar da duman , nikotin , parmak alışkanlığı gibi bağımlılıklar var. Sigarayı bırakma “çalışmalarımızda” bunları büyük ölçüde karşılayanda elektronik sigara likiti ve elektronik sigaralar .

Elektronik sigara likiti ile alakalı İngiltere’de University College London da yapılan ve liderliğini Lion Shahab ın yaptığı elektronik sigara dünyasının İsviçreli bilim adamları olduğunu düşündüğümüz bu abilerimizin yaptığı çalışmaların ortaya koyduğu sonuç buhardan alev almış elektronik sigara kullanıcılarının cigerini tazyikli su mağduru yaptı. Mağdur derken ferahlattı manasında. Bu çalışmaya göre sigara likitinin verdiği zarar sigaranın verdiği zarardan %95 oranında daha az. Dikkat ederseniz daha az zararlı. Yani zararlı. Yani içmeyin . İçerseniz de aşağıdaki bilgiler kullanmanız gereken likitler hakkında az  buçuk fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.

Sigara likiti düzgün seçilerek sigara ihtiyacı giderilebilir ve üstelik ekstra lezzetleri , damak tadlarını , buhar keyfini de hayatınıza sokmuş oluyorsunuz.

Sigara likiti seçiminde bazı oranlara dikkat etmek gerekir. Eğer sigarayı bırakmak için elektronik sigaraya başlamış iseniz sigara likitinizin nikotin oranını günlük sigara kullanım oranınıza göre belirlemekte fayda var. Daha sonra bu nikotin oranını da düşürerek nikotin bağımlılığı da azaltılabilir.

Propilen glikol (pg) ve vegetable gliserol (vg) oranına da dikkat etmek gerekir. Sert genize vurulması istenen sigara likitinde vg pg oranının %70 e %30  ve vg nin karışımda daha da azaltılarak kullanıldığı likit tercih edilmelidir.

Sigara içiminde verdiği dumandan haz alanlarında elektronik sigarada da illaki buhar arayışları oluyor. Bu tür durumlarda yani daha fazla buhar istenen içimler için vg oranı yüksek olan yani %80 ve üzeri sigara likiti tercih edilmelidir. Yani ne gadar vg o gadar buhar. Ama suyunu çıkartmayın arada da karışımın %15 ini geçmeyecek şekilde aromada ekleyin. Yani sadece vg içen değişik insanlarında olduğu değişik dünyamızda sizde değişik değişik aromaları karıştırarak yada hali hazırda karıştırılmış olarak satılan değişik likitleri alarak da değişik insanların saflarına katılıp safları sıklaştırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir